Gdy Robin Hood był bohaterem

maj 20, 2013 by

Nie wiadomo skąd wzięły się te postacie, czy istniały naprawdę czy to jedynie wymysł ludzi, którzy jakoś od zawsze potrzebowali bohaterów. Jednym z nich jest słynny Robin Hood. Teoretycznie rzecz ujmując jest to bohater – złodziej. W końcu okradał ludzi, zabierał im biżuterię i klejnoty, ale robił to w dobrej wierze. Robin Hood okradał wraz ze swoją banda rzezimieszków jedynie bogaczy, który wyzyskiwali prosty lud. Nie okradał ich jednak dla własnego zysku, wszystko potem rozdawał biednym. To dziwny bohater i wydaje się, że ludzie sami nie mogliby czegoś wymyślić. Powstało mnóstwo legend i opowieści o tym bohaterze, ale nie możemy stwierdzić czy ktoś taki naprawdę istniał, możemy się jedynie domyślać. Robin Hood był przez bardzo długi czas jednym z największych naszych bohaterów, powstawało mnóstwo filmów o tej tematyce i kiedyś każde dziecko dobrze wiedziało kim jest ten pan w rajtuzach i śmiesznym kapeluszu. Dzisiaj pojawili się inni, ale nie dorównują Robinowi, bo nikt nie może go zastąpić, jest jedyny w swoim rodzaju.

read more

Related Posts

Twardziele najlepszymi bohaterami

maj 15, 2013 by

Najlepszymi bohaterami dzisiejszych czasów są twardziele, którzy grają główne role w wielu filmach, jakie się obecnie kręci. Wystarczy wspomnieć chociażby Johna Mclaina ze „Szklanej pułapki”. Jest to nieugięty człowiek, któremu zawsze w święta Bożego Narodzenia przytrafia się coś strasznego. Posiada jednak niesamowite umiejętności, dzięki którym może wyjść cało z każdej opresji, uratować żonę i rzeszę innych ludzi oraz w odpowiedni sposób ukarać przestępców czy szantażystów. Podobnie John Rambo, który jest naszym bohaterem już od długiego czasu. Ten człowiek może walczyć z czołgami i nie wyniesie z tej walki żadnej rany. John Rambo jest niepokonany. Nikt nie może przetrwać, gdy w lesie, w dżungli czy gdziekolwiek pojawia się właśnie ten bohater. Ale mamy jeszcze nieustraszonego strażnika Teksasu, którego także nic nie jest w stanie przestraszyć. Kto oglądał serial właśnie z tym bohaterem wie, jak wiele stany mu zawdzięczają, a jego postać nadal budzi w nas grozę i szacunek.

read more

Related Posts

Fantastyczne kino trójwymiarowe

maj 14, 2013 by

Kino już dawno przestało nam się kojarzyć z dźwiękiem kinematografu i starymi niewygodnymi krzesłami. Dzisiaj kino jest nowoczesne, zastosowano w nim najnowsze technologie, po to, by jak najlepiej oglądało nam się filmy, na które się wybieramy. Jednym z wielkim osiągnięć techniki w dziedzinie kina jest oczywiście kino trójwymiarowe. Czasami musimy włożyć specjalne trójwymiarowe okulary, a czasami po prostu siadamy w fotelu i przeżywamy coś niesamowitego. Kino trójwymiarowe robi na nas wielkie wrażenie, nie każdy film możemy obejrzeć właśnie w tej jakości, ale pojawia się ich coraz więcej, więc możemy się tylko cieszyć. Jest to na pewno ciekawe przeżycie, zwłaszcza gdy idziemy pierwszy raz na tego typu seans. Zapominamy wtedy o popcornie i coli, otwieramy szeroko usta i cieszymy się tym niesamowicie realistycznym obrazem. To wszystko sprawia, że kino trójwymiarowe jest dzisiaj niezwykle popularne. Na pewno warto wybrać się na taki film, nawet z czystej ciekawości, żeby zobaczyć zdobycze najnowszej techniki.

read more